Doliny

Prosiecka a Kvačianska dolina sú skrytými krasovými pohladmi nedaľekých Chočských vrchov. Prosiecka dolina je považovaná za najkrajšiu dolinu na Slovensku a s Kvačianskou dolinou, v ktorej sa nachádzajú dva pôvodné vodné mlyny, ju spája turistický chodník.

Jaskyne

Svetoznáme Demänovské jaskyne, nachádzajúce sa v pohorí Nízkych Tatier, sú najdlhším jaskynným systémom na Slovensku. Demänovská jaskyňa slobody je veľkolepou prírodnou pamiatkou plnou farieb a krásnych jazierok, kým Demänovská ľadová jaskyňa očarí najmä rozprávkovými ľadovými sálami.

Vodopády

Brankovský vodopád nachádzajúci sa v pohorí Nízkych Tatier ja najvyšším na Slovensku a od roku 1980 je vyhlásený za národnú prírodnú pamiatku. Pri prechádzke Kvačianskou dolinou narazíte na Ráztocký vodopád a jedinečný vodopád nájdete v kúpeľnom meste Lúčky.

Malinô Brdo

Vyjdite na vrchol kopca Malinô brdo alebo sa vyvezte lanovkou a užívajte si nádherný výhľad na pohorie Veľkej Fatry. Vhodné v každom ročnom období.

Tatry

Na skok od Ružomberka sa nachádza najväčšie slovenské pohorie, masív Vysokých a Nízkych Tatier. Či sa prejdete po Štrbskom plese alebo si spravíte túru na Chopok, krása slovenskej prírody vás uchváti.