• Šport

    Navštívte raj pre športovcov! V lete turistika, horská a zjazdová cyklistika, tenis, plávanie a vodné športy. V zime lyžovačka, snowboarding, či bežky. Navyše chaty sa nachádzajú kúsok od svahu, blízko údolnej stanice lanovky.
    big-sport

Turistika

Pohorie Veľkej Fatry ponúka množstvo turistických trás rôznej náročnosti. Spravte si krátku prechádzku prírodou alebo sa vyberte na celodennú túru v náročnejšom teréne.

Lyžovanie

Chaty pri vleku! Liptovo sa nachádza v tesnej blízkosti známeho lyžiarskeho strediska Skipark Ružomberok – Malinô Brdo s 12 km zjazdových tratí, z ktorých najdlhšia meria 3900 metrov. V okolí sú tiež výborné podmienky pre snowboarding, bežecké lyžovanie a skialpinizmus.

Cyklistika

Okolité lesy sú rajom pre horskú cyklistiku. V bezprostrednej blízkosti sa navyše nachádza Bike park Ružomberok Malinô Brdo, jeden z najväčších bike parkov na Slovensku, a požičovňa bicyklov. Vyvezte sa lanovkou na Malinô Brdo a zažite adrenalínovú jazdu.

Korčuľovanie

Malá vodná nádrž v Hrabove sa v zime zmení na krásnu ľadovú plochu vhodnú na korčuľovanie. Ideálne pre zamilované páry, ale aj rodiny s deťmi.

Voda

Vyskúšajte s priateľmi rafting alebo sa preplavte na pltiach popod majestátny hrad Strečno. Najväčšia vodná nádrž na Slovensku, Liptovská Mara, je ideálnym miestom pre plávanie, adrenalínové jazdy na vodných skútroch, wakeboarding, či rybolov.

Tenis a volejbal

Máte záujem o aktívnu dovolenku? Zahrajte si s priateľmi tenis alebo plážový volejbal v 2 km vzdialenom Ružomberku.